Zapraszam Państwa na dźwiękową eskapadę poprzez wieki i kraje w literaturze fortepianowej i zachęcam do skorzystania z oferty koncertowej skomponowanej specjalnie z dzieł mistrzów.

 

Muzyczna podróż ma na celu prezentację odmiennych stylistyk i języków kompozytorskich - od dojrzałego baroku po muzykę francuską dwudziestego wieku. 

Znajdziemy tu zatem misterne konstrukcje polifoniczne Jana Sebastiana Bacha, klasycyzm formy w sonatach Wolfganga Amadeusza Mozarta i wybuch ekspresji Ludwiga van Beethovena. Przenosimy się dalej i w muzycznej mapie dziejów kolejny przystanek stanowi dzieło Fryderyka Chopina-głębia uczucia, romantyzm i życie tętniące na wszelkie sposoby. 

 

Fortepian staje się wyjątkowym środkiem muzycznego wyrazu w muzyce dwudziestego wieku i tu następuje ostatnia nasza muzyczna przystań. Claude Debussy i Maurice Ravel w swych dziełach przypominają słuchaczowi o całej palecie muzycznych impresji. Okazuje się że można zagrać przekonująco o falujących refleksach na wodzie, żaglówkach przed regatami, ogrodach w deszczu czy barce na oceanie.